Ar vienu labu puslaiku uzvarai pret CSKA pietrūkst

"VEF Rīga" pirmdien, 12. martā, mājas spēlē VTB Vienotajā līgā zaudēja Maskavas CSKA ar 83-102.

Pēc pirmā puslaika VEF bija vadībā ar 47-46, bet otrajā spēles daļā CSKA pārņēma vadību, kuru vefieši nespēja atgūt. Lai gan vēl trešās ceturtdaļas beigu daļā rezultāts bija 68-71, spēles noslēgumā CSKA panākums (83-102).

"VEF Rīga" sastāvā ar 18 punktiem izcēlās Pols Kārters. 15 punktus iemeta Kens Brauns, 13 pievienoja Alekss Peress.

Mājas spēļu sērijas turpinājumā VEF piektdien savā laukumā Elektrum Olimpiskajā centrā tiksies ar "PARMA" komandu.

Viedokļi par spēli

Maskavas CSKA galvenais treneris Dimitris Itudis: "Gribu apsveikt savu komandu ar uzvaru. Mums bija divi dažādi puslaiki. Devām pretiniekiem pārāk daudz vieglos punktus pirmajā puslaikā - ātrajā spēlē, no uzbrukumā izcīnītajām bumbām, viens-pret-vienu situācijās. Puslaikā par to runājām, spējām uzlabot savu spēli otrajā puslaikā. Laika gaitā spējām samazināt VEF produktivitāti. Šī ir trešā spēle, kurā iemetam virs 100 punktiem - to nav viegli paveikt jebkurā spēlē. Protams, vispirms spēlējam, lai iekļautos savā sistēmā, bet spēlējam arī, lai iepriecinātu fanus, kas nāk uz arēnām.

Šī VEF komanda ir būtiski mainījusies, salīdzinot ar to, kas bija sezonas sākumā. Ja nemaldos, pirmajā spēlē viņi zaudēja pa 40 punktiem pret "Khimki", bet nesen viesos to uzvarēja. Šobrīd VEF jau ir starp komandām, kas cīnās par vietu playoff.

Runājot par Latviju un basketbolu tajā, vēlos izteikties, ka tā ir viena no valstīm, kurai basketbols ir asinīs. Neskatoties ne uz to lielāko iedzīvotāju skaitu, Latvijai ir daudz talanta basketbolā. To jūs pierādījāt nesenajā Eiropas čempionātā, tāpat vairāki latviešu spēlētāji spēlē labā līmenī un labās līgās."

"VEF Rīga" spēlētājs Pols Kārters: "Spēlējām pret komandu, kas ir #1 Eiropā. Iznācām gatavi un ar domu par uzvaru. Komandas biedri cīnījās, treneris iedrošināja doties laukumā bez bailēm. Nebijām arī ne tik tālu (no cīņas par uzvaru), tāpēc sāpīgs zaudējums.

VEF komandā iejusties bijis viegli. Pat ar nelieliem savainojumiem, kas bijuši, visi tic man un atbalsta. Kad ir tāda komanda, viss ir vienkārši, tāpēc iejušanās VEF vienībā bijusi gluda."

"VEF Rīga" galvenais treneris Jānis Gailītis: "Protams, šodien nebija vieglākais pretinieks. Pirmajā puslaikā spēlējām labi, slikti sākām otro puslaiku, kad CSKA ieguva pārsvaru. Mums neizdevās nospēlēt otrajā puslaikā tik precīzi kā vajadzēja, bija pārāk daudz nepiespiestas kļūdas, zaudējām cīņā zem groza par atlēkušajām bumbām. Tas viss sasummējās. Tomēr esmu lepns par saviem spēlētājiem. Puišiem nebija pārlieku liels respekts pret CSKA, vienkārši zaudējām basketbola spēli."