BK "Ventspils" pēc uzvaras savās mājās izvirzās vadībā LBL finālsērijā pret "VEF Rīga" basketbolistiem

RĪGA, MAI 21, BNS - BK "Ventspils" sestdien savā laukumā ar 71:62 uzvarot "VEF Rīga" basketbolistus, izvirzījās vadībā Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijā.

Cīņā līdz vienas komandas četrām uzvarām ventspilnieki ir vadībā ar 3:2, un jau nākamajā cīņā var kļūt par LBL čempioniem.

Pirmo reizi finālsērijā uzvaru guva savās mājās spēlējošā komanda, jo iepriekšējos četros mačos panākumus izcīnīja viesi. Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Akselis Vairogs, bet Māra Gulbja rēķinā bija 13 punkti. "VEF Rīga" rindās rezultatīvi nospēlēja Sandis Valters, kurš pretinieku grozā sameta 21 punktu.

Spēli veiksmīgāk sāka viesi, pēc divām minūtēm izvirzoties vadībā ar 7:2, taču ventspilnieki tūdaļ ne tikai atspēlējās, bet ātri ieguva pārsvaru (11:7), ko līdz pirmās ceturtdaļas beigām palielināja līdz 11 punktiem (22:11). Arī otrajā ceturtdaļā pārsvars piederēja "Ventspils" basketbolistiem, kuri ejot atpūtā atradās vadībā jau ar 42:26.

Spēles gaita pēc pārtraukuma mainījās, jo "VEF Rīga", iemetot pirmos septiņus punktus, strauji samazināja starpību, taču noķert pretiniekus tomēr nespēja. Ramūna Butauta trenētā komanda cīnījās līdz pēdējām sekundēm, taču tuvāk par deviņiem punktiem netika.

"VEF Rīga" sastāvā spēles sākumā laukumā devās iepriekš savainotais Trevons Hjūzs, kurš gan pēc nospēlētas minūtes laukumu atstāja klibojot. Savukārt no otrā puslaika cīņā iesaistījās cits rīdzinieku līderis Kristaps Janičenoks, kurš potītes savainojuma dēļ izlaida iepriekšējās divas finālspēles. Arī šoreiz laukumā nebija cita savainotā "VEF Rīga" basketbolista Artjoma Parahovska.

Sērijas sestā un iespējams pēdējā spēle, ja vien uzvaru izcīnīs ventspilnieki, otrdien 24. maijā notiks "Arēnā Rīga". Līdz šim "VEF Rīga" savā laukumā divās aizvadītajās spēlēs nav spējusi uzvarēt.