LBL finālsērijā pēc "VEF Rīga" uzvaras savā laukumā būs nepieciešama izšķirošā septītā spēle

RĪGA, MAI 24, BNS - Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijā pēc otrdien savā laukumā "VEF Rīga" gūtās uzvaras būs nepieciešama izšķirošā septītā spēle.

Rīdzinieki otrdien BK "Ventspils" basketbolistus pārspēja ar 72:70, izlīdzinot rezultātu sērijā 3:3. Septītā izšķirošā spēle notiks piektdien Ventspilī.

Uzvarētājiem rezultatīvākie ar 13 punktiem bija Sandis Valters un Božans Bakičs, bet Artjoms Parahovskis, kurš laukumā atgriezās pēc traumas, guva 12 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas. Ventspilnieku rindās lieliski nospēlēja Jānis Strēlnieks, kurš guva 19 punktus, no tiem 11 spēles pēdējās trīs minūtēs.

Dramatiskajā cīņā "VEF Rīga" ar lielām pūlēm nosargāja pārsvaru, lai gan trīs minūtes pirms pamatlaika beigām atradās vadībā ar deviņiem punktiem (68:59). Taču Jāņa Strēlnieka veiksmīgie uzbrukumi mača izskaņā šo pārsvaru ventspilniekiem ļāva sadeldēt. Strēlnieks septiņas sekundes pirms beigām samazināja starpību līdz minimumam (70:71), un pēc tam, kad "VEF Rīga" līderis Kristaps Janičenoks iemeta vienu no diviem soda metieniem, "Ventspils" kapteinis Akselis Vairogs līdz ar finālsirēnu varēja izraut uzvaru un čempionu titulu kurzemniekiem. Tomēr viņa tālmetiens nebija precīzs.

Viens no spēles lūzuma brīžiem bija spēles otrā ceturtdaļa, kurā rīdzinieki ne tikai atspēlēja piecu punktu deficītu, bet atpūtē devās esot vadībā ar desmit punktiem.

LBL čempionātā aizvadītajās 19 sezonā ir četras reizes uzvarētājs noteikts septītajā spēlē. Divas reizes septītās spēles aizvadījuši ventspilnieki, bet reizi spēlējuši "VEF Rīga", kas pērn septītajā spēlē zaudēja.