Pagarinām uzvaru sēriju līdz 13 spēlēm

"VEF Rīga" svētdien, 17. martā, VTB Vienotās līgas mājas spēlē ar 89-78 uzvarēja Saratovas "Avtodor".

Fantastiski spēlēja Mareks Mejeris, kuram 26 punkti. 15 punktus iemeta Artūrs Ausējs, 14 - Andris Misters un Stīvs Zeks. Jāpiebilst, ka VEF saspēles vadītājs Džabrils Durems šajā spēlē ar 16 rezultatīvajām piespēlēm atkārtoja VTB Vienotās līgas sezonas rekordu šajā kategorijā, bet Andrejs Gražulis ar sešiem bloķētiem pretinieku metieniem uzstādīja jaunu rekordu savā attiecīgajā kategorijā.

VEF komandai kopsummā tā bija 13. uzvara pēc kārtas, bet tieši VTB Vienotajā līgā - piektais panākums pēc kārtas. Līgas kopvērtējumā vefieši saglabā 10. vietu ar astoņām uzvarām 21 spēlē. Tiesa, līdz labāko astoņniekam vairs tikai viena uzvara.

Viedokļi par spēli

"VEF Rīga" galvenais treneris Jānis Gailītis: "Pirmajā puslaikā labi spēlējām uzbrukumā, bet nekontrolējām cīņu par atlēkušajām bumbām, kas tika uzsvērts pirms spēles. Otrajā puslaikā uzlabojām cīņu par bumbām. Uzbrukumā spēlējām labi kā komanda, atsevišķi spēlētāji parādīja ļoti labu individuālo sniegumu, bet svarīgākais bija atlēkušās bumbas un aizsardzība. Otrajā puslaikā uzlabojām sniegumu abos šajos aspektos un tas ļāva izcīnīt uzvaru. Apsveicu savu komandu ar panākumu."

Saratovas "Avtodor" galvenais treneris Jevgēņijs Pašutins: "VEF ir ļoti laba komanda ar labiem metējiem. Gatavojoties spēlei, centāmies pēc iespējas samazināt viņu metienus no distances un apstādināt pārejas uzbrukumus. Jau pirmajā ceturtdaļā to nevarējām izdarīt - ielaidām 30 punktus. Veicām nelielas izmaiņas un dažbrīd nespēlējām slikti aizsardzībā - apturējām ātros uzbrukumus, kontrolējām cīņu par bumbām. Tomēr pēc piecu sešu minūšu laba nogriežņa spēlētāji pagura, un VEF ātri atguva pārsvaru. Otro reizi atgriezties spēlē nevarējām. Mūsu komandas problēma ir spēle aizsardzībā. Bez labas aizsardzības nav viegli izcīnīt uzvaras. VEF šodien bija labāki. Mūsu mērķis tagad ir uzlabot aizsardzību un turpināt cīņu par izslēgšanas turnīru."