Sāpīgs zaudējums pret Astanu

"VEF Rīga" svētdien, 19. aprīlī, zaudēja izbraukuma spēlē pret "BC Astana (78-79), izstājoties no cīņas par iekļūšanu VTB Vienotās līgas izslēgšanas spēlēs.

Spēles pirmajā pusē pārsvars piederēja Astanas basketbolistiem (13-21 pēc pirmās ceturtdaļas; 33-38 puslaikā). Arī pēc trešās ceturtdaļas vadību saglabāja mājinieki (50-58).

Arī ceturtās ceturtdaļas sākumā nekas nemainījās, jo "VEF Rīga" joprojām atradās iedzinējos. Turklāt situāciju neuzlaboja situācija ar sastāvu, kas īpaši attiecināms uz garo galu. Proti, spēles gaitā VEF palika bez abiem centriem - Ronalda Zaķa un Bambas Fala.

Tā rezultātā nebija citu variantu kā vien izmantot īso sastāvu. Vēl četras minūtes līdz pamatlaika beigām Astanai bija 13 punktu pārsvars (59-72), bet tad "VEF Rīga" spēlētāji veica fantastisku izrāvienu, teicami nospēlējot aizsardzībā, kā arī realizējot savas iespējas uzbrukumā.

Līdz ar to pēdējā minūtē pēc Mareka Mejera danka tika panākts neizšķirts (78-78). Sekojošajā uzbrukumā Astanas saspēles vadītājs Džerijs Džonsons tika pie iespējas mest soda metienus, realizējot vienu no diviem mēģinājumiem. Atbildes gājiens Vefiņa izpildījumā nebija sekmīgs, kas lika piedzīvot sāpīgu zaudējumu ar 78-79.

22 punktus iemeta Džeralds Robinsons, 17 pievienoja Jānis Timma, bet Mareks Mejeris izcēlās ar double-double (desmit punkti un 13 atlēkušās bumbas). Astanas labā 21 punkts Rašidam Mahalbašičam, 18 - Džerijam Džonsonam.

"VEF Rīga" pēc zaudējuma svētdienas spēlē vairs nav iespēju iekļūt VTB Vienotās līgas izslēgšanas spēlēs. Pēc 29 spēlēm vefieši ar 12 uzvarām ieņem 10. vietu. Pēdējo vietu labāko astoņniekā sadalīs Astana (pagaidām 9. vietā ar 12-17) un Tallinas "Kalev/Cramo", kas atrodas 8. vietā (13-17).

Atlikušo spēli VTB Vienotajā līgā "VEF Rīga" aizvadīs 26. aprīlī, kad savā laukumā uzņems Sanktpēterburgas "Zenit".

BC Astana - VEF Rīga 79-78  (21-13; 17-20; 20-19; 21-26)

VEF Rīga: Robinsons 22 + 7ab + 6rp, Timma 17 + 5ab +4p, Mejeris 10 + 13ab + 3pb, Zaķis 10, Jakovičs 9, J. Bērziņš 3, Heriss 3, Strēlnieks 2, A. Bērziņš 2, Fals.

Spēles statistika (ārēja saite: vtb-league.com)