Sapnis par Eirolīgu jāatliek uz nākamo gadu

Otrdien, 1. oktobrī, "VEF Rīga" jaunās sezonas pirmajā oficiālajā spēlē ULEB Eirolīgas kvalifikācijas turnīrā Viļņā ceturtdaļfinālā zaudēja vietējai "Lietuvos Rytas" komandai ar 71:80.

Spēles rezultātu atklāja "VEF Rīga" uzbrucējs Artūrs Bērziņš, kura precīzais trīspunktu metiens bija pirmais punktu guvums mūsu komandai jaunajā sezonā. Pirmajā ceturtdaļā vefieši kopumā realizēja četrus trīspunktniekus, kas ļāva atrasties vadībā pēc spēlētām desmit minūtēm (15:14).

Otrajā ceturtdaļā iniciatīvu pārņēma mājinieki, dodoties puslaika pārtraukumā ar astoņu punktu pārsvaru (31:39). Trešajā ceturtdaļā vefiešiem neizdevās atspēlēties (47:61), bet intriga spēlē atgriezās ceturtās ceturtdaļas beigās, kad mūsējie bija pamanījušies pietuvoties līdz četriem punktiem (69:73).

Diemžēl atlikušajā laikā veiksme bija "Lietuvos Rytas"  sabiedrotā, ļaujot Viļņas basketbolistiem gūt virsroku  (71:80).

Rezultatīvākais "VEF Rīga" sastāvā bija Tomas  Delininkaitis, kuram oficiālajā debijas spēlē 14 punkti.  Pa 13 punktiem pievienoja Dī Brauns un Entuāns  Robinsons, bet attiecīgi 11 un 10 punkti Artūram  Bērziņam un Kristapam Janičenokam.

Līdz ar piedzīvoto zaudējumu VEF izstājies no cīņas  par iekļūšanu ULEB Eirolīgas pamatturnīrā  2013./2014. gada sezonā, tāpēc sapnis par  spēlēšanu kontinenta spēcīgākajā klubu basketbola  turnīrā jāatliek par gadu.

Tā vietā šosezon VEF startēs ULEB Eiropas kausa  izcīņā - turpat, kur iepriekšējās trīs sezonas. Eiropas  kausa izloze notiks 5. oktobrī Spānijas pilsētā Barselonā.

Nākamo spēli "VEF Rīga" aizvadīs pēc nedēļas, 8. oktobrī, kad savā laukumā uzņems baltkrievu "Tsmoki-Minsk", uzsākot sezonu VTB Vienotajā līgā. Spēles sākums Arēnā Rīga plkst. 19:30.

Eirolīgas kvalifikācijas turnīrs. Ceturtdaļfināls.

Lietuvos Rytas – VEF Rīga 80:71 (14:15, 25:16, 22:16, 19:24)
VEF Rīga: Delininkaitis 14, Robinson 13, Brown 13 + 7RP, A. Bērziņš 11, Janičenoks 10 + 4PB, J. Bērziņš 7, Jahovičs 3, Pasečņiks, Iļjins.

Lietuvos Rytas: Seibutis 23, Gecevicius 11, Lydeka 10, Palacios 10, Glyniadakis 8, Cook 7, Jelovac 6, Tepic 5, Babrauskas, Orelik, Redikas.