Sezonas ievadā pārāki valmierieši

"VEF Rīga" trešdien, 30. septembrī, sezonas pirmajā spēlē Latvijas Basketbola līgā (LBL) savā laukumā zaudēja "Valmiera/ORDO" vienībai (75-79).

Veiksmīgāk spēli iesāka "VEF Rīga", kam pēc pirmās ceturtdaļas bija sešu punktu pārsvars (25-19). Otrajā ceturtdaļā iniciatīvu pārņēma "Valmiera/ORDO", dodoties puslaika pārtraukumā ar astoņu punktu pārsvaru (33-41). Trešajā ceturtdaļā viesi turpināja palielināt savu atrāvienu, iegūstot 15 punktu handikapu pirms izšķirošās ceturtdaļas.

Noslēdzošajā spēles ceturtdaļā "VEF Rīga" veica izrāvienu un atspēlējās, pietuvojoties pat līdz viena metiena tiesai. Tomēr cīņas izskaņā sekmīgāki bija Valmieras kluba basketbolisti, tiekot pie uzvaras (75-79).

"VEF Rīga" labā ar 24 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām izcēlās Mareks Mejeris, 18 punktus pievienoja Jānis Bērziņš. Ar 11 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām izcēlās Kītons Nenkivils, deviņus punktus un astoņas rezultatīvas piespēles savāca Fransisko Kruss.

"Valmiera/ORDO" rindās rezultatīvākie bija kādreizējie VEF spēlētāji - Jānis Kaufmanis (17 punkti), Aigars Šķēle (12) un Mārtiņš Laksa (11).

Pēc sezonas atklāšanas spēles "VEF Rīga" otro spēli šonedēļ aizvadīs svētdien, kad pirmā cīņa šosezon VTB Vienotajā līgā. Tajā VEF svētdien Arēnā Rīga uzņems "Nizhny Novgorod", ko trenē Ainars Bagatskis.

Viedokļi par spēli

"Valmiera/ORDO" galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš: "Esam priecīgi, ka varam sākt Latvijas čempionātu ar uzvaru. Pirms spēles bija bažas, jo (pēc darba Latvijas valstsvienībā) komandai pievienojos samērā vēlu, taču kopsummā viss tomēr izvērtās samērā labi. Iesākumā mums bija iecere izmantot ātrāku un garāku sastāvu spēlētāju sastāvu, bet izrādījās, ka tieši īsais sastāvs palīdzēja panākt vēlamo rezultātu."

"VEF Rīga" galvenais treneris Karloss Frade: "Pirmkārt, sveicu pretiniekus ar uzvaru - viņi šodien bija labāki un spēlēja gudrāk. Tāpat Valmieras komanda bija pelnījusi šoreiz uzvarēt, ko nevar teikt par mums. Spēli sākām labi, sekmīgi darbojoties aizsardzībā, bet pēc tam situācija izmainījās. Kad pretinieki pārņēma iniciatīvu, nespējām pietiekami labi pielāgoties un sniegt savu atbildi. Pozitīvais atrodams tajā, ka mūsu spēlētāji nepadevās un cīnījās līdz galam.

Tā bija pirmā sezonas pirmā spēle, līdz ar to nāca arī visa spriedze, kas saistās ar to un, iespējams, arī tas bija iemesls, kāpēc nenospēlējām tā, kā esam spējīgi. Tagad tas viss ir aiz muguras un jālūkojas uz priekšu, gatavojoties nākamajām spēlēm."

"VEF Rīga" spēlētājs Mareks Mejeris: "Iesākām spēli labi, darot to, kas mums jādara. Pēc tam pretinieki pielāgojās, kā arī mēs zaudējām enerģiju. Viņi iemeta grūtus metienus un pārņēma vadību. Spēles izskaņā veiksme nebija mūsu pusē."

VEF Rīga - Valmiera/ORDO 75-79 (25-19; 8-22; 15-22; 27-16)

VEF Rīga: Mejeris 24, Bērziņš 18, Nenkivils 11, Kruss 9, Makdauels 8, Geks 3, Rubio 2, Smits, Vilde, Strēlnieks, Raimo.