Svarīga uzvara savā laukumā

"VEF Rīga" sestdien, 18. martā, mājas spēlē VTB Vienotajā līgā uzveica "Astana" ar 73-62.

Jānis Blūms bija vadošais gūtajos punktos (18), realizējot vairākus metienus nozīmīgos brīžos spēles izšķirošajos momentos. Kriss Ričards pievienoja 17 punktus.

Pateicoties šai uzvarai, VEF pakāpās uz sesto pozīciju VTB Vienotās līgas kopvērtējumā.

Viedokļi par spēli

"Astana" spēlētājs Robs Loverijs: "Manuprāt, bijām labi sagatavojušies. Mūs pievīla mentālās problēmas spēles ceturtajā ceturtdaļā. Šī bija spēle, kas aizritēja aizsardzības zīmē. Zinājām, ka pretiniekiem ir auguma pārsvars un nāksies cīnīties. Vajadzēja labāk kustināt bumbu. Ceturtajā ceturtdaļā VEF komandas spēlētājs ar 13. numuru (Gints Antrops) iemeta divus trīspunktniekus - tas daudz ko mainīja. Pieļāvām pāris mentālās kļūdas, kas mums izmaksāja uzvaru. Rīga ir laba pilsēta ar labiem cilvēkiem, bet gribēju uzvarēt."

"Astana" galvenais treneris Ilias Papateodoru: "Sagaidījām sarežģītu un smagu spēli. Zinājām, cik sarežģīti ir spēlēt pret VEF. Zaudējām atlēkušās bumbas. Mums problēmas sagādāja tas, ka nedēļu iepriekš Kazahstānā mums bija kausa izcīņa, kurā nevarēja piedalīties mūsu viesspēlētāji, tādējādi paliekot bez treniņiem un spēlēm. Lai arī šodien viņi centās, viņiem bija sarežģīti ieiet ritmā. Tajā pašā laikā VEF iemeta svarīgus metienus, t.sk. Jānis Blūms. Gaidījām ko tādu, bet nereaģējām uz to pareizajā veidā. Mums jāturpina, vēl četras spēles un centīsimies atgūt labāku ritmu jau nākamajā spēlē. Apsveicu VEF ar uzvaru."

"VEF Rīga" aizsargs Kriss Ričards: "Domāju, ka labi izpildījām spēles uzdevumu. Šāda uzvara mums kalpos kā papildus pārliecības lādiņš pirms nākamās nedēļas spēles pret "Kalev/Cramo". Darbojāmies ar enerģiju. Strādāsim kārtīgi, lai sasniegtu mūsu mērķus."

"VEF Rīga" galvenais treneris Jānis Gailītis: "Paldies spēlētājiem par pašatdevi un cīņassparu laukumā. Vinnējām atlēkušās bumbas, kas bija ļoti svarīgi. Labi spēlējām aizsardzībā. Uzbrukumā grūti gāja, bet atradām iespējas tikt pie metieniem. Izmantojām to, ka Astanai nebija tik plaša spēlētāju rotācija - diviem pretinieku spēlētājiem bija piezīmju problēmas, kas mums ļāva būt svaigākiem un ātrākiem izškirošajā spēles daļā. Tas arī palīdzēja uzvarēt ceturto ceturtdaļu ar lielāko starpību. Izmantojām auguma pārsvaru tieši cīņā zem groziem. Ļoti labi šodien nospēlēja Iļja Gromovs. Šī bija svarīga spēle, tādā noskaņojumā arī izgājām laukumā. Vēl arī priekšā gaidāmas svarīgas spēles, gatavosimies!"

VEF Rīga 73 - Astana 62

VEF Rīga: Blūms 18, Ričards 17, Meiers 9, Mejeris 8, Labuckas 8, Antrops 6, Gordons 3, Gadijs 2, Gromovs 2, Helmanis.