Uzvara mājās, sērijā 3-1

"VEF Rīga" otrdien, 14. maijā, guva uzvaru ceturtajā OlyBet Latvijas Basketbola līgas finālsērijas spēlē, pieveicot "Ventspili" ar 98-90.

VEF sastāvā rezultatīvākais ar 26 punktiem bija Glens Kouzijs, kuram seši realizēti trīspunktnieki, sešas rezultatīvas piespēles un efektivitātes koeficientu +31. Džabrils Durems piebalsoja ar 19 punktiem un četrām rezultatīvām piespēlēm, bet Artūrs Ausējs iemeta 15 punktus.

Sērijā līdz četrām uzvarām "VEF Rīga" izvirzījusies vadībā ar 3-1, nonākot viena panākuma attālumā no Latvijas zelta. Fināla piektā spēle notiks piektdien, 17. maijā, Ventspilī (plkst.19:30, tiešraide Best4Sport TV).

"Ventspils" galvenais treneris Roberts Štelmahers: "Palaidām trešās ceturtdaļas sākumu - nokritās koncentrēšanās līmenis. Nedrīkstam to pieļaut, ja gribam cīnīties par uzvarām. Dosimies mājās un centīsimies izmantot mājas laukuma priekšrocības - katra spēle (mājās) bija diezgan līdzīga. Šodien labu spēli parādīja Kouzijs.

VEF labi iet pēc atlēkušajām bumbām. Mēs atkal spēlējam citādāk - ar tiem spēlētājiem, kas mums ir un kuri dara attiecīgi citādākas lietas. Kad šīs lietas viņiem iet no rokas, tad spēlēt ir vieglāk, kad nē - grūtāk."

"VEF Rīga" aizsargs Artūrs Ausējs: "Bijām labi noskaņojušies. Pirmais puslaiks bija smagnējāks, taču treneris ģērbtuvē atrada īstos vārdus un otro puslaiku nospēlējām agresīvāk un iemetām metienus - tas arī pavilka emocijas uz augšu un bija viens no galvenajiem iemesliem uzvarai. Agresivitāte, enerģija, koncentrēšanās aizsardzībā vietās, kurās nevajadzīgi kritām iekšā - tie bija faktori, kurus uzlabojām otrajā spēles daļā."

"VEF Rīga" galvenais treneris Jānis Gailītis: "Pirmais un otrais puslaiks atšķīrās. Pirmajā puslaikā nespēlējām īpaši veiksmīgi - nepareizi darbojāmies, spēlējām ar nepietiekamu agresivitāti. Uzbrukums nebija slikts abos puslaikos. Šī bija arī samērā netipiska spēle šai sērijai, jo bija daudz metienu - gan brīvi, gan nebrīvi, komandām uzrādot labu procentu trīspunktniekos. Spēlētāji cīnījās un darbojās ar lielu atdevi, īpaši otrajā puslaikā. Tā ir tā daļa, uz kuru patīkami skatīties  - mūsu komandas atdevi un vēlēšanos spēlēt. To ir patīkami skatīties.

Glens Kouzijs tiešām prata iesaistīt publiku spēlē. Ja to sanāk apvienot ar kvalitāti, tad tas ir ļoti pozitīvi, jo basketbols jau ir šovs un izklaide. Mums ir jāmāk izklaidēt skatītājus, nevis tikai ar drūmām sejām jāskrien pa laukumu.

Runājot par sērijas formātu, viena spēle trijās dienās padara visus par ieguvējiem. Ir laiks taktiski sagatavoties un tas uzreiz ir ieguvums spēles kvalitātei. Nesaku to tikai tāpēc, ka uzvarējām iepriekšējās spēles, bet tā tas vienkārši ir. Piemēram, spēlētājiem, kuriem jāspēlē pa 30 minūtēm spēlēm ir papildus laiks atjaunoties un sagatavoties, lai rādītu kvalitatīvāku spēli."