"VEF Rīga" atspēlējas un uzvar Minskā

"VEF Rīga" sestdien, 25. oktobrī, viesos Baltkrievijā VTB Vienotajā līgā uzvarēja "Tsmoki-Minsk" ar 71-70.

"VEF Rīga" ne pārāk labi izdevās iesākt spēli, jo pēc pirmajām desmit minūtēm Minskai bija desmit punktu pārsvars (22-12). Otrajā un trešajā ceturtdaļā laukuma saimnieki saglabāja vadību, uz brīdi esot priekšā pat ar 17 punktiem (46-29). Trešās ceturtdaļas izskaņā ļoti tālu metienu realizēja vefietis Ingus Jakovičs, panākot deviņu punktu starpību (56-47) pirms pēdējās ceturtdaļas.

Izšķirošajā ceturtdaļā VEF mērķtiecīgi tuvojās saviem sāncenšiem līdz 43 sekundes līdz pamatlaika beigām Jānis Timma izvirzīja rīdziniekus vadībā ar (68-69). Sekojošajā uzbrukumā "Tsmoki-Minsk" spēja atbildēt ar punktiem un pārņēma vadību (70-69).

Līdz ceturtās ceturtdaļas beigām bija atlikušas 25 sekundes, kad "VEF Rīga" paņēma minūtes pārtraukumu. Uzbrukums tika uzticēts Džeraldam Robinsonam, kurš veiksmīgi devās caurgājienā un noslēdza to ar diviem punktiem, izvirzot VEFiņu vadībā (70-71). Atlikušajās divās sekundēs "Tsmoki-Minsk" nespēja izveidot organizētu uzbrukumu un mačs noslēdzās ar "VEF Rīga" uzvaru.

Savu līdz šim rezultatīvāko spēli VEF sastāvā aizvadīja Jānis Timma, iemetot 24 punktus, realizēdams sešus no astoņiem trīspunktu metieniem. 19 punkti Džeraldam Robinsonam, bet ar "double-double" izcēlās Bamba Fals - 12 punkti, desmit atlēkušās bumbas, kā arī četri bloķēti pretinieku metieni un labākais lietderības koeficients VEF vienībā (+24).

Tāpat savu artavu deva Ingus Jakovičs (seši punkti un piecas rezultatīvas piespēles), kura tālais metiens trešās ceturtdaļas beigās sekmēja VEFiņa atspēlēšanos. Interesanti, ka vislabākais +/- rādītājs Artūram Strēlniekam, kuram esot laukumā, VEF to laika sprīdi uzvarēja ar 17 punktiem.

Sestdien tika gūta VEF otrā uzvara šosezon VTB Vienotajā līgā, kas ļāva pakāpties uz 9. vietu VTB Vienotā līgas kopvērtējumā.

Tsmoki-Minsk - VEF Rīga 70-71 (22-12, 14-14, 20-21, 14-24)

VEF Rīga: Timma 24, Robinsons 19, Fals 12, Dilards 7, Jakovičs 6, Strēlnieks 3, A.Bērziņš, Pasečņiks, Zaķis, Mejeris.

Spēles statistika (ārējā saite vtb-league.com)