"VEF Rīga" basketbolisti pārspēj "Ventspili" un pirmo reizi kļūst par LBL čempioniem

RĪGA, MAI 27, BNS - "VEF Rīga" basketbolisti piektdien saspringtā spēlē viesos ar 87:82 uzvarot BK "Ventspili", pirmo reizi kļuva par Latvijas Basketbola līgas (LBL) čempioniem.

Sērijā līdz četrām uzvarām Ramūna Butauta vadītā komanda guva panākumu ar 4:3. Butautam šis bija otrais LBL čempionu tituls, jo pirmo viņš izcīnīja pie "ASK Rīga" komandas stūres. Izšķirošajā spēlē rezultatīvākais uzvarētāju rindās bija melnkalnietis Bojans Bakičs, kurš guva 28 punktus. Zaudētājiem ar 21 punktu guvumu izcēlās Oricevejinmi Efedžuku, kas gan neglāba ventspilniekus no zaudējuma.

Par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju atzina "VEF Rīga" pieredzējušāko spēlētāju Sandi Valteru, kurš mača izskaņā pēdējā minūtē realizēja astoņus soda metienus pēc kārtas, bet spēlē kopā guva 19 punktus. Valters septīto reizi tika pie LBL čempionu titula un otro reizi ieguva vērtīgākā spēlētāja titulu.

Pirmie vadību ieguva mājinieki, realizējot divus uzbrukumus pēc kārtas, taču "VEF Rīga" nekavējoties atspēlējās un turpinājumā cīņa bija līdzīga. Tikai ceturtdaļas izskaņā "Ventspils" ieguva sešu punktu pārsvaru, kuru savukārt otrajā ceturtdaļā pēc "VEF Rīga" deviņiem gūtiem punktiem pēc kārtas zaudēja.

Pēc puslaika rezultāts bija neizšķirts 35:35 un saspringta cīņa laukumā risinājās arī pēc pārtraukuma. "VEF Rīga" trešās ceturtdaļas vidū ieguva deviņu punktu pārsvaru (49:40), taču arī šoreiz pārsvars ātri tika sadeldēts. Pirms pēdējām desmit minūtēm viesu pārsvars bija viens punkts (58:57), rīdzinieki pārsvaru spēja palielināt līdz pieciem punktiem, taču piecas minūtes pirms pamatlaika beigām ar vienu punktu (69:68) vadībā jau atradās mājinieki.

Izšķirošais brīdis spēlē bija minūti un 39 sekundes pirms pamatlaika beigām, kad pie neizšķirta rezultāta Bakičs iemeta trīspunktnieku, kamēr Akseļa Vairoga līdzīga atbilde bija neveiksmīga. Pēc Sanda Valtera diviem precīziem soda metieniem un Tailera Keina divpunktnieka "VEF Rīga" pārsvars 40 sekundes pirms beigām bija gana liels (79:72), lai to droši nosargātu un pirmo reizi kļūtu par LBL čempioniem.

Pērn "VEF Rīga" izcīnīja sudraba medaļas, kad finālsērijā septītajā spēlē zaudēja "Barons" komandai.