"VEF Rīga" gūst svarīgu uzvaru pār Čehijas "ČEZ Nymburk" basketbolistiem Eiropas kausā

RĪGA, Jan 30, BNS - "VEF Rīga" trešdien savu līdzjutēju priekšā ar 81:59 pārliecinoši pārspēja Čehijas basketbola klubu "ČEZ Nymburk" un pietuvināja iespēju Eiropas kausa izcīņā tikt izslēgšanas spēlēs.

Abām komandām svarīgajā grupas kārtas spēlē uzvarētājiem 17 punktus "Arēnā Rīga" guva Antans Kavaļausks, Ērla Roulenda rēķinā bija 15 punkti, bet Kristaps Janičenoks uzvaru tuvināja ar 14 punktiem. Čehijas komandā ar 14 punktiem izcēlās Pavels Houska.

Laukuma saimniekiem izdevās vētrains sākums, divās minūtēs izvirzoties vadībā ar 9:0, taču ceturtdaļas vidū pārsvars izgaisa un rezultāts kļuva neizšķirts 13:13. Komandas ieguldījums uzlabotajā aizsardzībā "VEF Rīgai" gan palīdzēja pirmajā pārtraukumā doties ar sešu punktu pārsvaru (24:18).

Abām komandām īpaši centīgi spēlējot pie sava groza, rezultāts otrajā ceturtdaļā pieauga lēni, tomēr laukuma saimniekiem nereti izdevās ar efektīvu saspēli atrast plaisas garo pretinieku aizsardzībā un tās izmantot. "VEF Rīgas" spēku pie groziem tobrīd mazināja Kaspara Bērziņa saņemtā trešā personiskā piezīme, pēc kuras viņu nomainīja. Spoži puslaika beigas aizvadīja "VEF Rīgas" kapteinis Janičenoks, pēc kura precīzā metiena mājinieki pārtraukumā varēja doties ar 13 punktu pārsvaru (44:31).

Rezultatīvā trešās ceturtdaļas sākumā "VEF Rīga" pēc Kavaļauska gūtā groza tuvojās 20 punktu pārsvaram (54:35), tomēr divas minūtes pirms pēdējā pārtraukuma tas bija sadilis līdz 60:47. Palīdzēja "VEF Rīgas" galvenā trenera Ramūna Butauta paņemtais minūtes pārtraukums, un mājinieki pēdējo ceturtdaļu sāka, būdami vadībā ar 65:48.

Neraugoties uz relatīvi lielo rezultāta starpību, arī pēdējā ceturtdaļa lielākoties pagāja spraigi, jo atlētiskā "ČEZ Nymburk" vēl nebija zaudējusi cerības atspēlēties. Tomēr izsekot "VEF Rīgas" saspēlei viesiem kļuva arvien grūtāk, un laukuma saimnieki bieži tika pie brīviem metieniem, ko nekavējās izmantot, lai palielinātu rezultāta starpību.

Eiropas kausa J grupā "VEF Rīgai" ir trīs uzvaras četrās spēlēs, tomēr par dalību ceturtdaļfinālā Latvijas čempioni vēl nevar būt droši. Pa divām uzvarām grupā ir Spānijas komandām "Valencia Basket" un "Bilbao Basket". Pēc divu apļu cīņām divas labākās grupas komandas, kas katra būs aizvadījusi sešas spēles, iekļūs izslēgšanas spēlēs. Čehijas klubam uzvara Rīgā bija nepieciešama, lai saglabātu reālas izredzes tikt divu grupas labāko komandu skaitā.