"VEF Rīga" gūst virsroku Tbilisi

"VEF Rīga" svētdien, 29. novembrī, VTB Vienotās līgas izbraukuma spēlē ar 99-69 uzvarēja Gruzijas komandu Tbilisi "Vita".

Spēli veiksmīgāk iesāka mājinieki "Vita" basketbolisti, kas pirmās ceturtdaļas laikā uz brīdi bija ieguvuši desmit punktu pārsvaru (11-21). Tomēr līdz ceturtdaļas noslēgumam "VEF Rīga" to samazināja līdz trim punktiem (18-21).

Otrajā ceturtdaļā "VEF Rīga" vēl vairāk kāpināja tempu, panākot septiņu punktu pārsvaru spēles puslaikā (46-39). Trešās ceturtdaļas laikā atrāviens turpinājās (70-51), ļaujot tikt pie uzvaras ar 30 punktu starpību (99-69).

Rezultatīvākais ar 17 punktiem nepilnās 20 laukumā pavadītajās minūtēs "VEF Rīga" sastāvā bija Mārtiņš Meiers. Ļoti ražīgs bija vefietis Jānis Bērziņš, kurš 22 spēlētajās minūtēs izcēlās ar 15 punktiem, septiņām atlēkušajām bumbām, četrām rezultatīvām piespēlēm, divām pārtvertām bumbām un efektivitātes koeficientu +25.

Pa 11 punktiem iemeta arī Pako Kruss un Mareks Mejeris. Jāizceļ arī Ludes Hākansona iespētais - deviņi punkti un deviņas rezultatīvas piespēles. "Vita" sastāvā ukraiņu centram Konstantīnam Aņikijenko 22 punkti, amerikānim Pjerijam Henrijam - 18.

Tā bija "VEF Rīga" trešā uzvara šosezon VTB Vienotajā līgā pēc desmit spēlēm. Tbilisi klubam tas bija desmitais zaudējums tikpat spēlēs.

Nākamā "VEF Rīga" spēle ceturtdien, 3. decembrī, Aldaris Latvijas Basketbola līgā savā laukumā Olimpiskajā Sporta centrā pret "Jelgavu". Ar šo spēli tiks aizsākta trīs mājas spēļu sērija, kuras turpinājumā VEF gaidīs tikšanās ar Maskavas CSKA un "Ventspili".

Vita Tbilisi - VEF Rīga 69-99

VEF Rīga: Meiers 17, Bērziņš 15, Mejeris 11, Kruss 11, Makdauels 10, Hākansons 9, Jakovičs 9, Nenkivils 8, Rubio 6, Geks 3, Strēlnieks, Vilde.