''VEF Rīga'' pret BK ''Doņeck'' piedzīvo trešo zaudējumu VTB līgas spēlēs

RĪGA, NOV 18, BNS - "VEF Rīga" trešdien ''Arēnā Rīga'' pēdējā ceturtdaļā nespēja izmantot iespējas, pārņemt iniciatīvu un ar 76:86 zaudēja Ukrainas klubam BK ''Doņeck'' trešās kārtas spēlē VTB Vienotajā basketbola līgā.Pēdējo ceturtdaļu ''VEF Rīga'' sāka ar astoņu punktu deficītu, taču spēja pietuvoties līdz trim punktiem (62:65) septiņas minūtes pirms spēles beigām, kad piezīmju normas dēļ laukumu pameta pretinieku līderis Rikardo Māršs, kurš ar 23 punktiem bija rezultatīvākais savā komandā. Vēl pēc brīža piekto piezīmi saņēma Kristofers Ovens, taču ar tālmetieniem iespēlējās Artūrs Drozdovs, kas neļāva mājiniekiem pietuvoties atkal.
Pirmajā ceturtdaļā pret bijušā ''ASK Rīga'' galvenā trenera Ramūna Butauta vadīto komandu, kas šobrīd ir līdere Ukrainas čempionātā, bija līdzīga spēkošanās, kad vadībā pārmaiņus bija abas komandas. Otrajā ceturtdaļā pēc tam, kad bija realizēti pat seši no septiņiem pirmajiem tālmetieniem ''VEF Rīga'' sāka pieļaut kļūdas vienkāršās situācijās, kas ļāva viesiem pārņemt vadību un noslēgt pirmo puslaiku savā labā ar 44:38.

Otrā puslaika sākumā vairāk nekā piecas minūtes vefieši nespēja gūt punktus, turklāt kārtīgu nokdaunu sagādāja Artūra Štālberga nopelnītā otrā nesportiskā piezīme, kādēļ vienam no līderiem spēle bija beigusies. Līdz trešā perioda beigām izdevās samazināt rezultāta starpību no mīnus 14 līdz mīnus 8 punktiem.

''VEF Rīga'' rindās rezultatīvākais ar 28 punktiem bija Alekss Renfro, bet Martins Mažeika guva 16 punktus.

Galvenā trenera Valda Valtera vadītajai "VEF Rīgai" šis bija trešais zaudējums. Pirmajā spēlē turnīrā rīdzinieki zaudēja Krievijas klubam Kazaņas "Unics" (72:76), bet pēc tam viesos bez ierunām Maskavas apgabala ''Himki'' (66:103). Nākamo cīņu Latvijas komanda aizvadīs 5. decembrī Kazaņā ar ''Unics''.

VTB Vienotās līgas turnīrā piedalās astoņi klubi. Otrā grupā cīnās Maskavas CSKA, Ukrainas "Azovmaš", Lietuvas "Žalgiris" un Igaunijas "Kalev/Cramo". Pēc divu apļu turnīra katras grupas divas labākās vienības iekļūs "Četru finālā", kas notiks 20. un 21. janvārī.