"VEF Rīga" VTB līgas spēlē Krasnojarskā dramatiskā cīņā zaudē "Jeņisej" basketbolistiem

RĪGA, Okt 28, BNS - "VEF Rīga" VTB vienotās līgas spēlē Krasnojarskā dramatiskā cīņas galotnē pagarinājumā ar 93:96 zaudēja turienes "Jeņisej" basketbolistiem, ciešot turnīrā otro zaudējumu pēc kārtas.

Ramūna Butauta trenētā komanda pēc trīs ne pārāk veiksmīgi aizvadītām ceturtdaļām pēdējā spēja atspēlēt 12 punktu deficītu un panākt pagarinājumu, tomēr tajā neizdevās uzvarēt. Pagarinājuma izskaņā Kristaps Janičenoks realizēja tālmetienu, kuru skaitot rezultāts atkal būtu neizšķirts, tomēr tiesneši pēc ilgākas apspriešanās lēma, ka "VEF Rīga" kapteinis metienu izdarījis jau pēc pagarinājuma laika beigām.

Viesu komandas rindās rezultatīvākais bija Ērls Roulends, kurš guva 23 punktus, izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas zem groziem un izdarīja astoņas rezultatīvas piespēles. Janičenoks guva 21 punktu, bet Antana Kavaļauska, Daira Bertāna un Donāta Zavacka rēķinā bija pa 13 punktiem. "Jeņisej" komandā rezultatīvākais ar 21 punktu bija bosnietis Elmedins Kikanovičs.

Jau no spēles sākuma Krasnojarskas vienība ieguva pārsvaru (9:3), ko turpinājumā, pateicoties viesu ne pārāk veiksmīgajai darbībai aizsardzībā un kļūdām, izdevās palielināt līds 51:34 otrās ceturtdaļas beigu daļā. Pirmajā puslaikā piecu personisko piezīmju dēļ laukumu bija spiests atstāt Kaspars Bērziņš, bet trešajā ceturtdaļā viņam sekoja arī Vils Daniels.

Pēc pārtraukuma "VEF Rīga" vienu brīdi izdevās pietuvoties līdz četru punktu attālumam 48:52, tomēr atkal sekojot vairākām kļūdām, mājinieki atguva vairāk kā desmit punktu pārsvaru. Tieši desmit punktu pārsvars (79:69) "Jeņisej" bija arī četras minūtes pirms pamatlaika beigām, tomēr minūtes laikā Donatam Zavackam realizējot divus soda metienus, Dairim Bertānam trāpt trīspunktu metienu, bet Janičenokam iemetot divpunktu metienu, rīdzinieki atpalika vairs par trīs punktiem (78:81). Pamatlaika pēdējā minūtē - 23 sekundes pirms tā beigām Zavacks ar diviem soda metieniem panāca izlīdzinājumu 84:84, bet vēl vienu reizi neizšķirtu jau sekundi pirms sirēnas panāca Roulends (86:86).

Pagarinājumā pēc Janičenoka tālmetiena "VEF Rīga" spēja izvirzīties vadībā ar 91:90, tomēr "Jeņisej" šīs spēles līderis Kikanovičs atguva vadību laukuma saimniekiem. Pagarinājuma pēdējās sekundēs mērķi nesasniedza Roulenda metiens, uz ko mājinieki atbildēja ar diviem soda metieniem, taču pēdējā uzbrukumā "VEF Rīga" savu metienu izdarīja par vēlu.

Pēc cīņas Janičenoks telefointervijā Latvijas televīzijai atzina, ka pēdējais metiens bijis jau pēc spēles laika beigam. "Redzēju grozu, redzēju, ka ir vēl kāda sekunde, bet kad izmetu atlikušo laiku nezināju. Pēc tam apskatījāmies kamerā ierakstu, un diemžēl tur bija skaidri redzams, ka metiens bija par vēlu," pēdējo epizodi skaidroja Janičenoks.

Viņš atzina, ka "VEF Rīga" gatavojusies smagai spēlei, jo VTB vienotajā līgā visas ir pietiekoši meistarīgas komandas. "Īpaši grūti spēlēt izbraukumā, vēl jo vairāk tik tālu Sibīrijas pilsētā Krasnojarskā, taču tas nav attaisnojums, ka zaudējām šiem pretiniekiem. Šodien bija ļoti sīkumaina tiešāšana, izkrita daudz spēlētāji, taču arī mēs demonstrējām mazliet par individuālu spēli. Tas nākotnē ir jānovērš, tāpat kā jāuzlabo cīņa par atlēkušajām bumbām pie sava groza," sacīja Janičenoks.

"VEF Rīga" cieta otro zaudējumu četrās spēlēs, bet "Jeņisej" izcīnīja otro panākumu trīs mačos.

Nākamo spēli VTB vienotajā līgā "VEF Rīga" aizvadīs 11. novembrī savā laukumā pret Kauņas "Žalgiri", pirms tam trešdien aizvadot maču Latvijas Basketbola līgā (LBL) pret "Jūrmalu/Fēnikss" un piektdien pret BK "Jēkabpils", bet 7. novembrī viesos aizvadot pirmo cīņu Eiropas līgā pret Kristapa Valtera pārstāvēto "Artland Dragons" no Vācijas.

Vēl svētdien VTB vienotās līgas B grupā, kur spēlē arī '"VEF Rīga", Kauņas "Žalgiris" savās mājās ar 76:66 uzvarēja Maskavas CSKA, sagādājot pretiniekiem pirmo zaudējumu sezonā. Lietuvas klubs izcīnīja trešo uzvaru trīs spēlēs.

Pirmo neveiksmi trīs spēlēs piedzīvoja arī "Ņižņij Novgorod", kas savā laukumā ar 54:61 zaudēja "Lokomotiv-Kubaņ" basketbolistiem, kuriem tāpat kā "VEF Rīga" tagad ir divi panākumi un divi zaudējumi. Tāda pat bilance ir Čehijas klubam "Nymburk", kas savā laukumā ar 84:78 uzvarēja Klaipēdas "Neptūnas", un Ļibercu "Triumf", kas viesos ar 85:62 uzvarēja "Tsmoki-Minsk" komandu.

Pēc svētdienas spēlēm "VEF Rīga" B grupā ieņem piekto vietu desmit komandu konkurencē.