Vefieši Latvijas valstsvienību sastāvos

Kamēr klubu basketbola sezona vēl atrodas starpsezonas periodā, visa uzmanība ir spēlēm valstsvienību līmenī. Arī šovasar dažādas Latvijas valstsvienības pārstāv "VEF Rīga" spēlētāji.

Latvijas valstsvienība

Kopš jūnija beigām Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram gatavojas Latvijas valstsvienība, kas jau paspējusi aizvadīt pirmās pārbaudes spēles. 14. un 15. jūlijā Latvijas izlase pārbaudes spēles izbraukumā tikās ar Igauniju. Pirmajā spēlē Latvijas uzvara (70:45), bet dienu vēlāk pārāki bija laukuma saimnieki (60:72). Debiju valstsvienībā piedzīvoja "VEF Rīga" aizsargs Ingus Jakovičs, kuram pirmajā spēlē trīs punkti, bet otrajā - viens punkts.

Nākamās pārbaudes spēles mūsējie aizvadīja 19. un 20. jūlijā izbraukumā Anglijā pret Lielbritānijas valstsvienību. Abās spēlēs latvieši apspēlēja britus - 77:73; 76:68. Pirmajā spēlē Ingum Jakovičam nepilnās 20 minūtēs seši punkti, divas atlēkušās bumbas un viena rezultatīva piespēle, otrajā - 10 minūtēs divas atlēkušās bumbas un viena rezultatīva piespēle.

Minētajās spēlēs Britu salās pirmo reizi šovasar valstsvienības sastāvā laukumā devās jaunais "VEF Rīga" spēlētājs Mareks Mejeris. Pirmajā mačā Marekam 24 minūtēs desmit punkti, pa divām atlēkušajām bumbām un diviem bloķētiem pretinieku metieniem. Savukārt otrajā cīņā 17 minūtēs astoņi punkti un četras atlēkušās bumbas.

Nākamo pārbaudes spēli Latvijas valstsvienība aizvadīs sestdien, 26. jūlijā, kad tiksies ar Lietuvu. Spēles sākums Šauļu arēnā plkst. 19:00, tiešraide LTV7.

latvijas Jauniešu izlases

"VEF Rīga" pārstāvji atrodami arī dažādās Latvijas jauniešu izlasēs. Sākoties jūlijam, treniņus sāka Latvijas U16 izlase, kuras galvenais treneris ir vefietis Jānis Gailītis, bet viens no asistentiem ir Jevgēnijs Kosuškins. Kandidātos ir arī VEF sistēmā esošie basketbolisti, ieskaitot Rodionu Kurucu. Līdz šim divās pārbaudes spēlēs pret Poliju mūsējiem uzvaras (66:57; 68:44). Eiropas U16 čempionāts šogad no 20. līdz 30. augustam notiks Latvijā.

Pavisam drīz, 24. jūlijā, Turcijā sāksies Eiropas U18 čempionāts, kur arī piedalās VEF sistēmā esošie basketbolisti. Tāpat ar Latvijas U18 izlasi šogad strādā fiziskās sagatavotības treneris Jānis Petronis, kurš jūlijā papildināja "VEF Rīga" personāla rindas.

Savukārt dalību Eiropas U20 čempionātā Grieķijā noslēgusi Nikolaja Mazura trenētā Latvijas U20 izlase, kura turnīru pabeidza 16. vietā 20 komandu konkurencē. "VEF Rīga" centrs Anžejs Pasečņiks deviņās spēlēs vidēji 20,8 minūtēs guva 10,7 punktus, savāca 8,1 atlēkušo bumbu, kā arī bloķēja 1,8 pretinieku metienus (ceturtais labākais rādītājs visā turnīrā). Savukārt Kristaps Pļavnieks septiņās spēlēs vidēji 24,7 minūtēs guva 5,6 punktus un atdeva 4,3 rezultatīvas piespēles. Vietu elites divīzijā U20 izlase ir saglabājusi, turklāt iespēja reabilitēties vairumam U20 izlases spēlētāju (1995. gadā dzimušajiem) būs nākamgad.