Vefieši veiksmīgi pārstāv Latviju Eiropas U18 Zvaigžņu spēlē

Sestdien, 21. septembrī, Slovēnijas galvaspilsētā Ļubļanā notika FIBA Eiropas U18 Zvaigžņu spēle, kurā Latviju pārstāvēja divi jaunie "VEF Rīga" basketbolisti – Anžejs Pasečņiks un Ivars Rihards Žvīgurs.

FIBA Eiropas U18 Zvaigžņu spēlē piedalījās 24 spēlētāji, kas tika sadalīti divās komandās – baltajā un zilajā. Abi Latvijas pārstāvji tika iedalīti zilajās formās tērptajā komandā, kas  uzvarēja spēlē (74:69).

Anžejs Pasečņiks spēli sāka pirmajā pieciniekā, laukumā pavadīja 18 minūtes un 35 sekundes, guva 9 punktus (divpunktnieki 1/4, trīspunktnieki 2/5, soda metieni 1/2) un izcīnīja 7 atlēkušās bumbas.

Otrs vefietis Ivars Rihards Žvīgurs nospēlēja 16 minūtes 20 sekundes, guva 8 punktus (divpunktnieki 3/6, soda metieni 2/6) un izcīnīja 2 atlēkušās bumbas.

Puslaika pārtraukumā norisinājās "slam dunk" konkurss, kurā labākais bija tieši Ivars Rihards. Savukārt Anžejs tika atzīts par Zvaigžņu spēles vērtīgāko spēlētāju jeb MVP.

Šāda veida Zvaigžņu spēle U18 vecuma grupas basketbolistiem notiek reizi divos gados valstī, kurā tajā laikā norisinās Eiropas čempionāts. Šogad notika trešā eiropiešu U18 Zvaigžņu spēle. No Latvijas iepriekš šajā spēlē bija piedalījies tikai Mārtiņš Meiers, kuram nu pievienojušies arī divi jaunie vefieši - Anžejs Pasečņiks un Ivars Rihards Žvīgurs.