Vefieši veiksmīgi startē Latvijas valstsvienībā, Lavals noslēdz dalību Āfrikas čempionātā

Šonedēļ Latvijas basketbola valstsvienība noslēdza pārbaudes spēļu ciklu, gatavojoties Eiropas čempionātam. 28. un 29. augustā izlase devās uz Somiju, kur aizvadīja divas pārbaudes spēles ar vietējo valstsvienību.

Pirmajā spēlē Latvija guva uzvaru ar 90:84. Viens no lietderīgākajiem spēlētājiem laukumā bija Kaspars Bērziņš, kurš 27 minūtēs guva 14 punktus, izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, atdeva četras rezultatīvas piespēles un bloķēja trīs pretinieku metienus. Atzīstamu sniegumu nodemonstrēja arī Kristaps Janičenoks, kuram nepilnās 28 minūtēs 13 punkti un trīs atlēkušās bumbas.

Dienu vēlāk notika otra spēle, tiesa, bez skatītājiem, tāpēc tas bijis vairāk kā treniņmačs. Katrā ceturtdaļā rezultāts ticis skaitīts no jauna, bet beigās, saskaitot visu četru ceturtdaļu rezultātus kopā, pārliecinoša uzvara Latvijai ar 106:70. Šajā mačā laukumā devās arī Jānis Bērziņš, kurš bija otrs rezultatīvākais komandā, iemetot 15 punktus (+ sešas atlēkušās bumbas). Kristaps Janičenoks pievienoja 13 punktus, bet Kaspars Bērziņš – četrus.

Latvijas valstsvienībai tā bija pēdējā spēle pirms Eiropas čempionāta, kas sāksies 4.septembrī ar spēli pret Bosnijas un Hercegovinas valstsvienību. Latvijas valstsvienības nometnē tuvākajās dienās vēl trenēsies 13 spēlētāji, bet pēdējais liekais tikšot paziņots svētdien.

Tikmēr dalību Kotdivuārā notiekošajā Āfrikas čempionātā noslēdzis Gani Lavals, kura pārstāvētā Nigērijas valstsvienība turnīru pabeidza 7.vietā. Nigērija čempionāta sākumā spēlēja labi, uzvarot pirmajās četrās spēlēs un sasniedzot ceturtdaļfinālu. Tajā sekoja neveiksme, zaudējot Senegālai ar vienu punktu (63:64). Pusfinālā par 5.-8.vietu arī zaudējums galotnē Kaboverdei (76:79), bet spēlē par 7. vietu Nigērija apspēlēja Maroku (105:87).

Gani Lavals piedalījās visās septiņās Nigērijas komandas spēlēs, laukumā pavadīja vidēji 14,5 minūtes, guva 5,9 punktus un izcīnīja 4,3 atlēkušās bumbas. Pēc Āfrikas čempionāta noslēguma Gani uz pāris dienām iegriezīsies ASV, bet jau nākamnedēļ ieradīsies Latvijā un pievienosies „VEF Rīga” pirmssezonas treniņiem.