Apspēlējam arī Polijas čempionus

Sestdien, 15.septembrī, „VEF Rīga” turnīrā Vloclavekā uzvarēja Polijas čempionvienību „Asseco Prokom” ar rezultātu 74:61.

Spēles sākums izvērtās līdzīgs, jo pēc pirmajām četrām minūtēm rezultāts bija neizšķirts (10:10), bet tad izrāvienu veica vefieši, kam pēc pirmās ceturtdaļas bija astoņu punktu pārsvars – 22:14. Līdz pirmā puslaika beigām „VEF Rīga” vēl nedaudz palielināja pārsvaru, pārtraukumā dodoties pie rezultāta 46:33.

Trešajā ceturksnī „VEF Rīga” turpināja kontrolēt notikumus laukumā, esot priekšā ar 11 punktiem (59:48).Ceturtajā ceturtdaļā „Asseco Prokom” basketbolisti vienu brīdi bija pietuvojušies līdz četru punktu attālumam (59:55), taču tad sekoja vefiešu prettrieciens un mača noslēgumā uzvara ar 74:61.

Rezultatīvākie vefiešu sastāvā bija abi Latvijas valstsvienības spēlētāji. Kaspars Bērziņš guva 16 punktus, izprovocēja septiņus noteikumu pārkāpumus un bloķēja divus pretinieku metienus, bet Dairis Bertāns iemeta 13 punktus, izcīnīja piecas atlēkušās bumbas un atdeva divas rezultatīvas piespēles.

Svētdien noslēdzošā „Kasztelan” kausa izcīņas spēlē, kurā mūsējiem spēle ar Igaunijas vienību Tartu „Ulikool/Rock” (sākums plkst. 17:00). Vefiešu uzvaras gadījumā „Kasztelan” kauss ceļos uz Rīgu.

VEF Rīga - Asseco Prokom Gdynia 74:61 (22:14, 24:19, 15:13, 15:13)

VEF Rīga: Bērziņš 16 + 2BM, Bertāns 13, Daniels 10 + 2BM, Zavackas 9 + 6AB, Kavaliauskas 9 + 6AB, Janičenoks 8 + 4RP, Rowland 7 + 6RP, Blaus 2, Loucks, Strēlnieks.

Asseco Prokom: Ponitka 12, Blassingame 10, Koszarek 10, Viney 10, Witka 5, Szczotka 4, Pamuła 4, Roszyk 3, Berisha 3.