Delininkaitis: Visā Eiropā zina VEF

Mūsu komandas jaunieguvums Tomas Delininkaitis intervijā dalās iespaidos pēc pievienošanās "VEF Rīga" sastāvam.

Nesen Tomas Delininkaitis kopā ar Lietuvas valstsvienību piedalījās Eiropas čempionātā Slovēnijā, kur aizkļuva līdz finālam, iegūstot sudraba medaļas. Tomas atzina, ka pēc vasaras Lietuvas komandas sastāvā jūtas labi, lai gan nebūtu atteicies no vēl pāris brīvdienām pēc veiksmīgā Eiropas čempionāta.

Skaidrojot lēmumu pievienoties "VEF Rīga" klubam, nesenais Eiropas vicečempions sacīja: "Skatoties no sportiskās puses, VEF spēj piedāvāt labu līmeni. Ir iespēja iekļūt Eirolīgā, startēsim arī VTB Vienotajā līgā. Tāpat komandai ir labs treneris. Svarīgi bija arī tas, ka šī ir laba situācija manai ģimenei. Latvija ir kaimiņos Lietuvai, kas tādā ziņā ir ļoti parocīgi. Ņemot vērā visus uzskaitītus iemeslus, nolēmu piekrist doties uz šejieni."

31 gadu vecais basketbolists apstiprināja, ka par Rīgu viņš apvaicājies mūsu kluba pagājušās sezonas spēlētājam Donātam Zavackam: "Jā, aprunājos ar Donātu, arī mana sieva aprunājās ar viņa sievu. Saņēmām tikai labākās atsauksmes – gan par pilsētu, gan komandu. Citi spēlētāji arī ir teikuši atzinīgus vārdus par šo pilsētu un komandu. Tagad visā Eiropā zina VEF – šī komanda vairs nav nekāds jaunums. Pat neņemot vērā to, ka Eiropas līmenī VEF vārds parādījies vien salīdzinoši nesen."

Runājot par iederēšanos VEF spēles zīmējumā, Tomas sacīja: "Man patīk trenera Butauta stils, kopā esam strādājuši Lietuvas valstsvienībā, tāpēc man tas nebūs nekas jauns. Esot laukumā, man patīk daudz spēlēt pick and roll sadarbības. Vislabāk jūtos, spēlējot uzbrūkošā aizsarga pozīcijā. Protams, vajadzības gadījumā spēju pildīt arī saspēles vadītāja pienākumus, dodot atpūtu pamata pirmajam numuram."

Delininkaiša oficiālā debija VEF sastāvā būs jau nākamajā otrdienā (1. oktobrī), kad būs Eirolīgas kvalifikācijas pirmā kārtā pret Viļņas "Lietuvos Rytas" - komandu, kurā viņš pats aizvadījis vairākas veiksmīgas sezonas. Delininkaitis gan nevēlējās piešķirt tam kādu īpašu nozīmi, izvēloties lietišķu pieeju: "Nav svarīgi, kas nāk pretī – esmu gatavs spēlēt ar 100% atdevi katrā spēlē, lai palīdzētu komandai uzvarēt."

Tomas Delininkaitis arī atklāja to, ko viņš vēlas sasniegt "VEF Rīga" sastāvā: "Man pats svarīgākais ir uzvarēt. Protams, pirmais, ko vēlos sasniegt, ir palīdzēt komandai iekļūt Eirolīgā. VTB Vienotajā līgā jāmēģina tikt pēc iespējas tālāk, bet Latvijas līgā – jāizcīna čempionu tituls."

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem