Trešais panākums finālā

"VEF Rīga" otrdien, 26. maijā, izcīnīja uzvaru Latvijas Basketbola līgas (LBL) fināla piektajā spēlē, izbraukumā apspēlējot "Ventspili" ar 75-63.

"VEF Rīga" ieguva pārsvaru pirmās ceturtdaļas laikā (17-13), kas tika noturēts arī puslaikā (40-35), pēc trešās ceturtdaļas (56-53) un arī spēles izskaņā. Pateicoties veiksmīgām darbībām spēles pēdējā minūtē, VEF noslēgumā sasniedza lielāko pārsvaru spēlē (75-63).

Ar 13 punktiem, sešām rezultatīvām piespēlēm un sešām atlēkušajām bumbām Vefiņa rindās izcēlās Džeralds Robinsons. Tāpat 13 punktus iemeta Mareks Mejeris un Roberts Loverijs, bet pa deviņiem punktiem savāca Artūrs Bērziņš un Ingus Jakovičs. "Ventspils" komandā 20 punktus guva Džerajs Grants.

Pateicoties uzvarai otrdienas vakarā Ventspilī, "VEF Rīga" sērijā ir vadībā ar 3-2. Iespēja noslēgt sēriju un kļūt par LBL čempioniem būs jau ceturtdien, kad Arēnā Rīga notiks sestā finālspēle.

Ventspils - VEF Rīga 63-75 (13-17; 22-23; 18-16; 10-19)

VEF Rīga: Robinsons 13 + 6 atl.b. + 6 rez.piesp., Mejeris 13, Loverijs 13, Jakovičs 9, A. Bērziņš 9, Heriss 5, Zaķis 4, Timma 3 + 5 atl.b., Strēlnieks 2 + 4 pārtv.b., J. Bērziņš 2 + 5 atl.b., Pasečņiks 2.

Spēles statistika (ārējā saite: basket.lv)