"VEF Rīga" sastāvam pievienojas Ričards, Helmanis un Hāzners

"VEF Rīga" komandas sastāvu pastiprinājuši aizsargs Kristofers Ričards, spēka uzbrucējs Arnolds Helmanis un aizsargs Eduards Hāzners.

"VEF Rīga" galvenais treneris Jānis Gailītis: "Kriss Ričards ir spēlētājs, kas spējīgs darboties vairākās pozīcijās. Viņš ir pierādījis, ka var būt noderīgs gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Būtiski, ka viņš prot strādāt komandas interesēs. Viņam aiz muguras ir laba sezona Liepājā, tāpēc ceram, ka Kriss to visu turpinās arī mūsu komandā. Viņš ir motivēts ar vēlmi kļūt arvien labākam, kas lieliski iederas VEF filosofijā.

Arnolds Helmanis ir viens no tiem spēlētājiem, kurš vienlīdz kārtīgi strādā gan spēlēs, gan treniņos. Arī Arnolds aizvadījis labu sezonu Liepājas komandas sastāvā. Ar viņu var rēķināties un paļauties, ka sev uzticēto darbu Arnolds izdarīs. Ceram, ka VEF komandā viņš turpinās attīstīties un pāries nākamajā līmenī.

Mūsu sastāvam pievienojas arī Latvijas U20 izlases spēlētājs Eduards Hāzners, kurš iepriekšējos gados veiksmīgi pilnveidojies "VEF skolā", izveidojoties par vienu no labākajiem spēlētājiem Latvijā savā vecumā. Strādāsim, lai Eduards arī mūsu komandā spertu soli uz priekšu savā izaugsmē."

1,96 metrus garais un 27 gadus vecais amerikāņu aizsargs Kristofers Ričards aizvadītajā sezonā "Liepāja/Triobet" sastāvā kļuva par Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) trešo rezultatīvāko spēlētāju. Ričards piedalījās 43 spēlēs, vidēji laukumā pavadītajās 28,4 minūtēs iemetot 14,7 punktus, izcīnot 4,2 atlēkušās bumbas, atdodot 2,8 rezultatīvas piespēles un pārtverot 1,6 bumbas.

Vienā no spēlēm februārī Ričards kaldināja savas komandas uzvaru pār Ogres vienību, iemetot 43 punktus un uzstādot LBL sezonas rezultativitātes rekordu. Pēcāk izslēgšanas spēlēs vienā no uzvarām pār Ventspils komandu Ričards guva 39 punktus.

Ričards ar savu komandu sacentās arī Baltijas Basketbola līgā, kurā 15 spēlēs viņam vidēji 29,3 laukumā pavadītajās minūtēs 16,8 punkti, 4,4 atlēkušās bumbas, 2,1 pārtverta bumba un 1,9 rezultatīvas piespēles.

Pirms spēlēšanas Liepājā Ričards trīs sezonas pavadīja Kazahstānas komandā "Kaspiy Aktau". Vēl pirms tam vienu sezonu Ričards pārstāvēja Meksikas klubu "Halcones UV Xalapa". Pirms profesionāļa karjeras sākšanas Kristofers Ričards četrus gadus pavadīja "Tulane" universitātes basketbola komandā.

24 gadus vecais un 2,01 metru garais latviešu spēka uzbrucējs Arnolds Helmanis iepriekšējās sešas sezonas atradies Liepājas basketbola kluba sistēmā. Pērnajā sezonā 23 spēlēs LBL viņam "Liepāja/Triobet" sastāvā vidēji 26,4 minūtēs 11,5 punkti un 5,9 atlēkušās bumbas. BBL ieskaitē Helmanis devās laukumā 13 spēlēs, kurās vidēji 24,5 minūtēs viņam vidēji 9,4 punkti un 5,5 atlēkušās bumbas.

Arnolds Helmanis bijis Latvijas U18, U19 un U20 izlašu sastāvos. Augstākais panākums tika sasniegts ar Latvijas U18 izlasi, kad Helmanis ieguva 2010. gada Eiropas U18 čempionāta bronzas medaļas.

18 gadus vecais un 1,92 metrus garais latviešu aizsargs Eduards Hāzners vairākas sezonas atradies VEF basketbola sistēmā, spēlējot "VEF skolas" sastāvā. Pagājušajā sezonā Hāzners bija viens no LBL II divīzijas rezultatīvākajiem spēlētājiem. Kopumā 27 spēlēs Hāzneram vidēji 15,0 punkti, 4,4 atlēkušās bumbas un 2,4 rezultatīvas piespēles. Patlaban Eduards Hāzners startē Latvijas U20 izlases sastāvā Eiropas čempionātā.

Foto: liepajaslauvas.lv; FIBA

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem