"VEF Rīga" svarīga uzvara Liepājā

Latvijas Basketbola līgas (LBL) nedēļas centrālajā spēlē "VEF Rīga" trešdien izbraukumā uzvarēja "Liepāja/Triobet" (95-87).

Spēle ar "Liepāja/Triobet" un "VEF Rīga" vienību dalību izraisīja lielu uzmanību, par ko liecināja pilnās Liepājas Olimpiskā centra skatītāju tribīnes. Arī laukumā rādītais basketbols attaisnoja uz sevi liktās cerības, jo spēle izvērtās aizraujoša un rezultatīva.

Pirmajā ceturtdaļā "VEF Rīga" ieguva četru punktu pārsvaru (25-21), bet puslaikā liepājnieki pietuvojās līdz minimumam (42-41). Trešajā ceturtdaļā vefieši saglabāja nelielu pārsvaru (67-62), bet lielāku izrāvienu veica ceturtajā ceturtdaļā, kad tās vidusdaļā uz brīdi bija vadībā ar 17 punktiem (85-68). Spēles izskaņā Liepājas vienība spēja nedaudz pietuvoties, taču "VEF Rīga" prata noslēgt cīņu ar uzvaru (95-87).

Šajā spēlē neliela savainojuma dēļ nepiedalījās "VEF Rīga" labākais punktu guvējs Džeralds Robinsons, kura prombūtne gan netraucēja vefiešiem aizvadīt līdz šim otro rezultatīvāko spēli sezonā.

"VEF Rīga" rindās rezultatīvākais ar 18 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām bija Mareks Mejeris, kuram šī bija atgriešanās savā dzimtajā pilsētā. 16 punktus iemeta Bamba Fals, bet 15 punkti un piecas rezultatīvas piespēles Ingum Jakovičam. 14 punkti Jānim Timmam, 11 - Robertam Loverijam.

Liepājas labā 18 punktus guva Edgars Zeļonis, 16 - Mareks Jurevičus, bet 15 - Dveins Džonsons.

Trešdien Liepājā bija piektā "VEF Rīga" uzvara septiņās LBL spēlēs, kas vefiešus ar 71,4% uzvaru ierindo 4. vietā. Tikmēr "Liepāja/Triobet" tas bija ceturtais zaudējums 19 spēlēs, kas kurzemniekus ar 78,9% uzvarām notur 2. vietā. Trešdienas uzvara VEF bija nozīmīga, jo tā atstāj labas izredzes pakāpties uz augšu LBL kopvērtējumā un noslēgt regulāro sezonu labāko divu komandu skaitā.

Līdz ar spēli Liepājā VEF noslēdza cīņas janvārī, bet priekšā jau februāris, kurā pirmā spēle svētdien mēneša pirmajā datumā Krievijā pret Volgogradas "Krasny Oktyabr". Tikmēr nākamā LBL spēle "VEF Rīga" komandai 11. februārī viesos pret Latvijas Universitāti.