Vefiešiem 1. vieta turnīrā Kauņā

Sestdien, 31. augustā, Lietuvas pilsētā Kauņā notikušajā Stepa Butauta vārdā nosauktajā turnīrā "VEF Rīga" basketbolisti spēlē par 1. vietu uzvarēja vietējo „Žalgiri” (72:70).

Kauņas turnīra finālā tikās abi pusfinālu uzvarētāji - "VEF Rīga" un "Žalgiris". Sestdienas pārbaudes spēli veiksmīgāk iesāka mājinieki, gūstot deviņus bezatbildes punktus (0:9). Tomēr VEF basketbolisti pamazām atguvās, noslēdzot pirmo ceturtdaļu tikai ar viena punkta deficītu (16:17).

Pēc pirmā puslaika viena punkta pārsvars bija VEF (35:34), bet pēc trešās ceturtdaļas rīdziniekiem jau bija +10 (59:49). Ceturtajā ceturtdaļā vefieši nosargāja pārsvaru, gūstot uzvaru ar 72:70.

Lieliski VEF sastāvā darbojās saspēles vadītājs Dī Brauns, kurš guva 35 punktus (2p. 5/7, 3p. 5/7, 1p. 10/10). Daudzpusīgu sniegumu parādīja Gatis Jahovičs, kurš guva piecus punktus, izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, atdeva piecas rezultatīvas piespēles un pārtvēra četras pretinieku bumbas.

Kauņas pārbaudes turnīrs, kas nosaukts VEF galvenā trenera Ramūna Butauta tēva Stepa vārdā, norisinājās otro gadu. Pirms gada šī turnīra finālā arī tikās VEF un "Žalgiris", uzvarot mājiniekiem, bet šoreiz pārāki bija Latvijas čempioni.

VEF Rīga – Kauņas Žalgiris 72:70 (16:17; 19:17; 24:15; 13:21)

VEF Rīga: Brauns 35, A.Bērziņš 6, Iļjins 6, Geks 6, Jahovičs 5, Pasečņiks 5, Robinsons 4, Strēlnieks 3, Pļavnieks 2, Mežnieks.

Žalgiris: Jankūnas 18, Milaknis 11, Klimavičius 10, Dimša 9, Lekavičius 9, Lipkevičius 6, Vecvagars 3, Tamulis 3, Kupšas, Jogėla, Ulanovas.