Spēles atskats

“VEF Rīga” preses konferencē informē par gaidāmās sezonas aktualitātēm

Šodien norisinājās ikgadējā “VEF Rīga” preses konference, kurā komandas vadība, galvenais treneris un kapteinis Dairis Bertāns informēja masu mediju pārstāvjus par gaidāmās sezonas aktualitātēm ‒ plānoto budžetu, mērķiem, sastāva komplektāciju un sadarbību ar “Basketbola Klase”.

VEF Rīga prezidents Gatis Jahovičs:

“Mums šī ir ļoti nozīmīga sezona, klubs ir dibināts 1958. gadā, tātad šī ir 65. jubilejas sezona. Šajā gadā varam kļūt par titulētāko komandu Latvijā, izcīnot vienpadsmito čempiontitulu. Mūsu galvenie mērķi ir izcīnīt titulu Latvijas Basketbola līgā, Latvijas-Igaunijas basketbola līgā un Latvijas Basketbola Užavas kausā, kā arī iekļūt TOP 16 fāzē Basketbola Čempionu līgā. Domājam, ka ar pašreizējo sastāvu tas ir sasniedzams un izdarāms. Esam spējuši arī palielināt komandas budžetu, tas ir plānots apmēram 1,7 miljonu apmērā. Esam pateicīgi un priecīgi par mūsu ilggadējiem atbalstītājiem – “Balta”, “Rietumu Banka”, “Virši”, kā arī šajā sezonā jaunajiem sponsoriem – “LVBET Scores” un “Intergaz”. Vairāk nekā 90% no finansējuma ir no privātajiem atbalstītajiem. Tāpat esmu priecīgs par esošo sadarbību ar RSU, kā arī šogad uzsāksim sadarbību ar “Basketbola Klase”, šīs sadarbības ietvaros esam atjaunojuši arī Jevgēņija Kisiela stipendiju, kur nodrošināsim 500 eiro dāvanu karti katrā klašu grupā, sākot no 5. līdz 12. klasei, tieši par labām sekmēm mācībās. No šīs dienas iespējams iegādāties biļetes uz mūsu mājas spēlēm.”

Biļetes iespējams iegādāties šeit: https://lolo.id/events/company/vef-riga/

 

VEF Rīga kapteinis Dairis Bertāns:
 
“Prieks atgriezties mājās un būt Latvijā. VEF man vienmēr ir bijis ar īpašu vietu sirdī, kas bija kā lielisks tramplīns karjeras attīstībai. Mēs toreiz ļoti labi spēlējām un piepildijām arēnu, ceru, ka tā būs arī tagad. Es ceru, ka spēšu palīdzēt, parādīt un pasniegt mūsu jaunajiem spēlētājiem to sajūtu, lai saprastu, ko nozīmē šis klubs Latvijas kontekstā. Šis ir svarīgs laiks Latvijas basketbolam. Esot šeit uz vietas, es varu palīdzēt gan klubam, gan Latvijas basketbolam kopumā.”
 
VEF Rīga galvenais treneris Jānis Gailītis:

“Šis mums ir ļoti nozīmīgs gads, jo šī ir viena no senākajām sporta organizācijām Latvijā. Mēs nesam kaut ko lielu un svarīgu. Divas lietas, kas mani uzrunā, ir uzticība gan pret mani, gan pret to, kā mēs veidojam šo klubu, tā organizāciju un vēsturi. Mēs gribam, lai līdzjutējs ir apmierināts ar to basketbolu, to kultūru un spēlētājiem. Tieši tas ir iemesls, kāpēc mēs šogad mēģinājām atgriezt sastāvā tos spēlētājus, kas komandā jau ir bijuši un ir zināmi. Liels paldies par ieguldīto laiku un darbu “VEF Rīga” rindās gan Artim Atem, gan Kristeram Zorikam, gan trenerim Dāvim Čoderam.

Par sastāvu

Komandā ir palicis Māris Gulbis, kura aizrautība, degsme un pieredze ir kaut kas tāds, ko es novērtēju katru dienu. Sastāvā saglabājuši esam Elaidžu Klarensu, kurš aizvadīja lielisku vasaru Zviedrijas izlases rindās. Komandā atgriezušies Madsens un Pinjeiro, kas būs lielisks papildinājums, lai mēs būtu stiprāki. Dairis ir bijis tur, kur retais ir bijis. Izvēloties atgriezties pie mums, tas ir liels kompliments mūsu organizācijai, jūtam arī zināmu atbildības devu, lai komanda izskatītos vēl labāk. Mums ir labi jaunie spēlētāji, jūtu, ka šis viņiem ir izlaušanās gads – sākot ar Robertu Bērziņu, Pēteri Pinni un visiem pārējiem, šī viņiem ir iespēja nopietni klauvēt pie izlases durvīm. Mēs esam ļoti prasīgi arī pret abiem amerikāņu spēlētājiem (Brendanu Adamsu un Āronu Džounsu), jo viņi nonākuši vietā, kur mēs ļoti novērtējam profesionalitāti un augstu atbildību pret darbu. Es esmu ļoti entuziastisks par šo cilvēku kopumu, kas ir sastāvā, ticu, ka varam sasniegt lielas lietas.”
 
Basketbola Klase vadītājs Kristaps Kozlovskis: 
 
“Liels paldies “VEF Rīga” organizācijai un prezidentam Gatim Jahovičam. Šovasar satikāmies un viss sākās ar vienkāršu sarunu, kas pārtapa īstā sadarbībā. Mēs esam viena no lielākajām jaunatnes basketbola organizācijām. Mums pietrūka piramīdas posms, uz ko jauniešiem tiekties. Tāpēc šī ir lieliska sadarbības iespēja, kur jaunajiem spēlētājiem mēģināt nokļūt, iespējams, sākot ar nonākšanu fārmklubā un potenciāli arī lielajā komandā. Mums ir ļoti svarīgs ne tikai basketbols, bet arī izglītība, tāpēc esam ļoti priecīgi par stipendiju jauniešiem, kas labi mācīsies skolā. Mēs jau vairākus gadus apmeklējam “VEF Rīga” mājas spēles, tādā veidā stiprinot saistību ar komandu un organizāciju. “VEF Rīga” sniegs arī iespēju izglītoties un attīstīties mūsu astoņiem treneriem.”