Spēles atskats

Rihards Berkolds: VEF Rīga nodrošina iespēju katru dienu strādāt ar savas jomas labākajiem profesionāļiem Latvijā

19 gadus vecais Rihards Berkolds VEF Rīga sistēmai pievienojās pagājušā gada vasarā. Šajā sezonā kļuva par vienu no RSU/VEF Rīga līderiem, palīdzot komandai sasniegt Ramirent NBL pusfinālu. Šīs sezonas laikā Rihards debitēja arī VEF Rīga sastāvā, kā arī guva savus pirmos punktus LBL finālsērijā. Vairāk par Riharda lēmumu pievienoties komandas sistēmai lasi intervijā. 

Pastāsti par to, kā nokļuvi VEF Rīga sistēmā?

Pēc 12. Klases pabeigšanas bija jāizdomā, kur doties mācīties tālāk, apvienojot to ar spēlēšanu augstā līmenī. Pirms Eiropas U18 čempionāta bija labs piedāvājums no VEF Rīga, kopā ar vecākiem apspriedāmies un izlēmām, ka tas būs labākais solis. Tā nu esmu šeit. 

Kāda ir tava ikdiena sezonas laikā?

Ikdiena ir diezgan saspringta, jo ir jātrenējas gan pie RSU/VEF Rīga komandas, kur ir divi treniņi dienā, pirmais treniņš ir no rīta, bet otrs vakarā. Ja trenējos pie lielās VEF Rīga komandas, tad ir viens treniņš dienā, kas ilgst aptuveni 3 – 4 stundas. Pārējais laiks jāvelta atpūtai, miegam un mācībām RSU. 

Cik bieži ir individuālie treniņi?

Individuālie treniņi ir diezgan bieži, pie RSU/VEF Rīga individuālie treniņi ir divas reizes nedēļā, bet pie VEF pirms komandas treniņa strādājām individuāli ar treneri Dāvi Čoderu. Nedēļā parasti sanāk četri individuālie treniņi. 

Ko tev devis šis gads?

Šis man gads ir bijis pilns ar smagu darbu, devis ļoti daudz – jaunu pieredzi, jaunus draugus, neaizmirstamas emocijas un iespēju katru dienu strādāt ar savas jomas labākajiem profesionāļiem Latvijā. 

Kā no LJBL 2. divīzijas kļūt par U19 vecuma grupas fināla rezultatīvāko spēlētāju?

Tas ir tikai pateicoties ieguldītajam darba apjomam – gan sezonas laikā, gan vasarās. Pēdējās vasaras bijušas tādas, ka neesmu bijis mājās Gulbenē. Iepriekš spēlēju otrajā divīzijā, taču šogad bija iespēja spēlēt U19 vecuma grupas finālos BJBS Rīga/Basketbola klase sastāvā. Strādāju gan individuāli, gan dažādās nometnēs. Es vienmēr esmu ticējis, ka smags darbs pārspēs dabas dotu talantu. 

Ko tu ieteiktu visiem jaunajiem basketbolistiem, kas vēl domā par savu nākamo karjeras soli?

Pirmais mans ieteikums ir izvirzīt savu mērķi, nav svarīgi, vai tas mērķis ir liels vai mazs, bet jābūt kaut kam, uz ko tiekties. Katrā treniņā smagi strādāt un katru sekundi, minūti mēģināt palikt mazliet labākam nekā tu biji vakar. Iesaku nekad neaizmirst par savu mērķi, pat tad, kad šķiet, ka ir grūti. 

Kā izdodas apvienot studijas ar treniņiem profesionālā klubā?

Studēt RSU un nodarboties ar profesionālo sportu nav viegli, bet es to zināju jau brīdī, kad izvēlējos šo ceļu. Augstākā izglītība ir liela vērtība katram cilvēkam un šāda lieliska iespēja ir jāizmanto. 

Kas tev tiek nodrošināts no VEF Rīga puses?

Man tiek nodrošināts pilnīgi viss, lai varētu profesionāli nodarboties ar basketbolu, tās ir gan pusdienas, gan nodrošināta iespēja studēt RSU. Kā RSU komandas spēlētājam man ir unikāla iespēja studēt bez maksas. 

Kādi ir tavi nākotnes plāni un karjeras mērķi?

Nākotnes plāni ir spēlēt basketbolu augstā līmenī profesionāli. Mans lielākais mērķis ir kļūt par labāko basketbolistu, kāds es varu būt. Mazais mērķis ir katru sezonu palikt labākam gan fiziski, gan tehniski, gan arī mentāli. 

Kas mainījies tavā dzīvē pēdējā gada laikā?

Esmu pabeidzis vidusskolu, iestājos RSU, debitēju VEF Rīga sastāva, kas man ir kaut kas jauns un nepieredzēts. Tas ir augstākais līmenis, kas prasa lielu atdevi un fokusu uz to, ko es daru. 

Kādi ir plāni un mērķi šajā vasarā U20 izlases kontekstā?

Plāns ir smagi strādāt sagatavošanās ciklā un darīt visu, lai tiktu U20 izlases sastāvā un palīdzēt Latvijai atgriezties augstākajā divīzijā. Tas ir viss, par ko es un visi pārējie potenciālie komandasbiedri domā. Ticu, ka mums tas izdosies. 

Ja esi vidusskolas absolvents un vēlies uzzināt vairāk par iespējām pievienoties VEF Rīga sistēmai un RSU/VEF Rīga, raksti e-pastu [email protected].